Všechny lekce seřazené v pořadí od jedničky najdete tady.
Lekce 013
Znáte "elevator pitch"? Je to chytrý způsob, jak koholiv s kým se seznámíte třeba ve výtahu, za pár sekund zaujmout tím, co děláte či se tím živíte. Naučte se jej, bude se vám to hodit.
Chcete své publikum hned na začátku opravdu "posadit na zadek"? Pak musíte do svého úvodu zapracovat i emoce a prvek překvapení, protože právě emoce nám téma o kterém mluvíme "prodávají". V této lekce vás to naučím.
Když lidi svou řečí zaujmete či dokonce přesvědčíte o své pravdě, ale oni pak stejně nic neudělají, bylo to celé k ničemu. V této lekci vás naučím co dělat, aby se vám to už nikdy nestalo.
V této lekci vás naučím pokročilejší verzi otvíráků, a to zapojení publika. Skvělé na ní je, že funguje i na introverty a přiměje lidi odložit i mobily, tak aby měli plnou pozornost jen na vás.
Je vyzkoumáno, že lidé si vždy zapamatují to, co od vás slyšeli jako poslední. Proto je klíčové umět na závěr vypíchnout to opravdu důležité. V této lekci vás to naučím.
Máte jen jednu šanci na dobrý první dojem, proto je začátek klíčový. Naučím vás jak začít vždy dobře a přitom jednoduše. Naučím vás základní princip tzv. otvíráků.
Aby byl projev zajímavý a lidé vám neusínali, nesmíte mluvit monotónně. V této lekci vás naučím princip dynamické práce s hlasem a dělání řeči zajímavou.
Začínáme práci s hlasem a zbavíme se "hmmm", "aaahhh", "ehhh" a všech těch nežádoucích vycpávek a zvuků. Naučíme se pauzovat a také jak při mluvení správně dýchat.
Když se nedíváte lidem do očí, automaticky působíte nedůvěryhodně a podezřele. Dokonce i když mluvíte čirou pravdu, mnoho lidí vám ji bez upřímného pohledu do očí neuvěří. Přitom dívat se správně do očí není tak těžké.
Často prostě nevíme co s rukama. A tak je schováváme do kapes nebo za sebe, držíme je před sebou jako štít anebo jimi nervózně meleme. Toho všeho je třeba se zbavit.
Kývání se, popocházení, houpání se v kolenou a další nežádoucí pohyby těla jsou největším projevem trémy a také ji samy o sobě zhoršují. Zbavte se jich.